Naši vážení a milí příznivci!

Publikováno 14.11.2023

Poslední dobou se nám tady začíná šířit takový nešvar. Dostáváme spoustu e-mailů, SMS zpráv, telefonátů anebo nás někdo jen tak na ulici chytí za klopy a táže se: Jak to, že Nezmaři nehrajou na českobudějovickém náměstí v rámci adventních koncertů? Takže asi takhle.

My bysme tam rádi hráli, je to pro spoustu lidí vánoční tradice, pro nás koneckonců taky, navíc v našem rodném městě, můžeme po koncertu poklábosit se známejma, popít hrníček punče a setkat se tak i s těmi, kteří za námi nemají možnost jezdit po celé republice. A narvané náměstí vždycky svědčilo o tom, že si to nemyslíme jenom my. Ale skutečnost je taková, že nás letos pořádající agentura neoslovila, patrně pro to mají své důvody a je to jejich výsostné právo, takže nic.

Docela nás to mrzí, ale svoje dotazy stran naší neúčasti prosím nesměrujte na nás, my nic, my muzikanti, ale na Art4promotion, tam o tom budou vědět víc. Podobně tak náš tradiční vánoční koncert s Jihočeskou filharmonií, který bude pouze jeden a ne v koncertní síni Otakara Jeremiáše, jak tomu bylo v předcházejících čtrnácti letech, ale v divadelním sále DK Metropol. Ten má sice zhruba čtyřnásobnou kapacitu oproti „Jeremiášce“, ale o tu pravou vánoční atmosféru mám trochu strach. Dotazy, proč tomu tak je, vám musí zodpovědět taky asi někdo jinej než my. My vám můžeme jenom touhle formou popřát příjemnej a klidnej advent a třeba se s některými z vás na tom náměstí potkáme jen tak, protože se určitě přijdeme podívat.

Za Nezmary Pavel Zajíc