PF 2023

Vážení naši milí!

Zjistil jsem s úlevou, že trpím vážnou chorobou zvanou prokrastinace, což mě uklidnilo, protože doteď jsem si, a nejen já, myslel, že jsem jenom línej lempl. To je také důvod, proč jsem tohle pojednání nenapsal už před Vánoci, jak jsem původně chtěl. Jsem nemocnej. A navíc už o Vánocích nemusím psát, páč už jsou pryč a to má taky něco do sebe.

Máme tedy za sebou další rok existence a Bůh ví, že byl pestrej až až. Bohužel to povětšinou nebyly věci, které by nám byly ku radosti, ale koneckonců i těch, co by ku radosti byly, by se pár našlo. Bylo příjemné zase vidět na koncertech posluchačům do tváří a vnímat jejich úsměvy nemaskované respirátorem proti prachu při broušení sádrokartonu. Bylo příjemné zase se setkávat v množství lidí nad 10 ks bez hrozícího postihu od zdivočelého státu.

Pro nás tahle sezóna byla už 44., což znamená, že v roce 2023 oslavíme 45. výročí od založení Nezmarů. Konkrétně to bylo třetí víkend v lednu roku 1978 a já pevně věřím, že z toho mají oba Zdeňkové – Hejkrlík i Svoboda od nebeského báru radost, kterak jsme s jejich odkazem naložili. Já s Hrdličkou si to zatím můžeme říct naživo.

Tak vám do toho našeho jubilejního roku přejeme, abyste si ho v rámci možností udělali co nejpříjemnější, ono to tak možná zvonka nevyzerá, ale to, jak bude žít, může každý člověk ovlivnit hlavně sám. Neříkám, že je to jednoduchý, ale jde to, i když to někdy bolí. Přejeme taky co nejmíň klacků pod nohy, zejména od těch, co mají v popisu práce nám je z cesty odstraňovat. Přejeme osazenstvo Hradu, za které se nebudeme muset stydět před celým světem. Přejeme pozlaceným bambulím Kremlu, aby jim došlo, že svět se nebude točit podle nich, i kdyby ho půlku vyvraždily. Přejeme fanatikům všeho druhu, aby pochopili, že lidský myšlení a přírodní zákony se nedají ohýbat, jak by se jim hodilo. Pochopitelně si o tom nedělám iluze, ale přání je to pěkný ne?

Pak už přeju jenom takových pár drobností, jako abychom se potkávali, aby se našel tak odvážnej ministr dopravy, kterej by dokázal zprovoznit těch 400 metrů dálnice D3 kolem Tábora, co se tam už asi dvacet let musí jezdit jedním pruhem a hlavně, aby tímhle světem přestala cloumat závist, chamtivost a zlá vůle. Když pro to každej z nás udělá malej kousek a bude nás hodně, tak se věci pohnou, to už je vyzkoušený.

Hodně štěstí v roce 2023 vám přejí Nezmaři. ❤️

P. Z. 🐇🎸