Novinky

Covid-19, dějství druhé

A úúúúž je tady zas! Tahle parafráze z filmu Pekařův císař mi vytanula na mysli, když naši vrcholní orgánové opět zařízli život v zemi kvůli čínskému hajzlíkovi, který zase začal dělat zle. Má to samozřejmě dosah pro celou řadu odvětví, ale my se pohybujeme v kultuře (odvážím se tvrdit), a tak o dopadu na ostatní nebudu spekulovat, ač je nad slunce jasnější.

My jsme tedy po létě, kdy jsme odehráli pár koncertů, opět odstaveni od pódií a hlavně od vás, našich posluchačů a troufnu si říct, i přátel. Nezbývá, než se úpěnlivě modlit za to, aby lidi dostali rozum, protože zejména ti, kteří by ho mít měli, jím zdá se nedisponují. Ale snad se strašidelné scénáře, jimiž jsme denně krmeni, nenaplní a život se zase brzy vrátí do normálních kolejí, i když se to mnohým z obchodních důvodů nebude líbit. Pro nás to ale bude znamenat, že zase budeme moci za vámi přijet, vy si nás budete moci poslechnout a společně snad budeme moci na tuhle horrorovou epizodu zapomenout.

Tak se zatím opatrujte, zpívejte si tak, aby vás nikdo neudal plukovníkovi, a já se těším na okamžik, kdy budu moci opět parafrázovat Jana Wericha z výše zmíněného filmu slovy…. A úúúúúž je zase pryč!

P. Z. 🐇         

Obchod Melodie Voříšek v novém

Publikováno: 5.9.2020

9.9.2020 ve 14 hodin zahrají Nezmaři koncert při příležitosti otevření renovovaného obchodu s hudebními nástroji Melodie Voříšek v Český Budějovicích, U Černé věže 8. Přijďte se podívat a poslechnout si k tomu dobrou muziku! (Pokračování textu…)

Nezmaři v TV Noe – 5.9.2020, 21:00 hodin

Publikováno 31.8.2020

V sobotu 5. září 2020 ve 21:00 hod. se na obrazovky televize Noe vrací hudební magazín Mezi pražci! V prvním díle uvidíte a uslyšíte známé muzikantské osobnosti (písničkáře Michala Horáka, klavíristku Beatu Hlavenkovou, redaktora Josefa Sandyho Noska, muzikanta Glena Hansarda) a minireportáž z mohelnického FolkFestu s povídáním a písněmi kapely Nezmaři. 

Videozáznam pořadu je ke zhlédnutí na https://www.tvnoe.cz/live