Nezmaři v Mlčechvostech!

Publikováno 25.4.2023

Tenhle až nepravděpodobný titulek jsem si představoval, když jsem se dozvěděl, že ve vsi tohoto zajímavého jména budeme hrát. A to ve světové premiéře!

Celou cestu autem do téhle podřipské vísky nedaleko Mělníka jsme pochopitelně spřádali teorie, jak tenhle název mohl vzniknout. Název sám přímo sváděl k teoriím někdy až hodně divokým, ale pravda bývá obvykle daleko střízlivější než představy zjitřené sledováním dopravního značení na českých silnicích. Pan starosta nám totiž vysvětlil, že název vznikl postupným zkomolením “Mlčícího hvozdu” a bylo po erotické senzaci.

Zato jsme poznali báječnou partu divadelních ochotníků, sdružených do divadelního spolku Mošna, kteří zorganizovali náš koncert v místním divadelním sále s atmosférou, která se jen tak nevidí. Je škoda, že jsme se s nimi potkali až takhle na sklonku života. Odměnou nám bylo, kromě potlesku vestoje, i nádherné perníkové srdce a mechový dort, obé s číselným vyjádřením našeho požehnaného kapelního věku.

Že nekecám se můžete přesvědčit na přiložené fotografii. Ještě jednou moc děkujeme za zdobné sacharidy i za velmi vlídné přijetí a doufáme, že naše další návštěva tohoto sympatického divadelního společenství nebude zase až za 45 let.

P. Z. 🐇🎸