Naši vážení a milí!

Publikováno: 31.12.2021

Je tady zase konec roku, ani jsme se nestačili nadechnout. Všimli jste si taky, že čím jsme starší, tím ten čas utíká tak nějak rychlejc? A přesto se stihla udát spousta věcí.

Ponejprv to už vypadalo, že bude od tý čínský mrchy pokoj, ale ono ne. Nějak už mi začíná připadat, a nejen mně, že má někdo na tomhle blázinci velikej zájem. Nemoc se neléčí, ale zato se očkuje bez jakýkoliv znalosti anamnézy pacienta div ne na veřejných záchodcích. Pokud někdo tvrdí, že myslí na moje zdraví a nechá mě před očkováním něčím,o čemž nikdo neví, co to obsahuje, podepsat, že si to nechávám píchnout na vlastní zodpovědnost, to teda pardon, ale to není péče o moje zdraví, ale péče o něčí šrajtofli. A zakázaný vánoční trhy vedle narvanejch supermarketů… vypadá to, že nám tady někdo lže.

Žijeme ve zvláštní době. Jsme vzděláváni v bludech a odměňováni za jejich papouškování. Prokáže-li jednotlivec odvahu a řekne nahlas pravdu, není tolerován, jak by v demokracii měl být, ale za svobodný, byť odlišný názor je i občan dříve respektovaný a vážený prohlášen za šílence a odsouván na okraj společnosti. Než se na mě vrhnou cenzoři a jimi ochočené algoritmy, měli by si zjistit, že tuto myšlenku vyslovil již v roce 387 př. n. l. ve starověkém Řecku jistý Platón. Historie se zkrátka opakuje a co se týče organizátorů současného marasmu, snad jenom připomenu, že žádný strom neroste do nebe.

Ale to ze mě muselo ven a už vás tím nebudu otravovat. Naopak vás chci vyzvat, abyste nepropadali trudomyslnosti a zachovali si veselou mysl, nezavrhovali své přátele a spíš je vyhledávali a sdíleli s nimi dobrou náladu, samozřejmě včetně dobré muziky, dobrého jídla a pití a hlavně srandy, protože to je to, čeho se všichni kazisvěti v historii báli jako čert kříže a stejně jim postihování těchhle aktivit nebylo nic platné. Každá voda totiž steče z kopce dolů a Stázina se dostane Kubovi za ženu.

Tak na to myslete a následující rok si užívejte, jak jen to půjde. Přeju vám v tom hodně štěstí a těším se na nová setkávání a budování protiblbcózní imunity.

P. Z. 🐇🎸