Covid-19, dějství druhé

Publikováno: 16.10.2020

A úúúúž je tady zas! Tahle parafráze z filmu Pekařův císař mi vytanula na mysli, když naši vrcholní orgánové opět zařízli život v zemi kvůli čínskému hajzlíkovi, který zase začal dělat zle. Má to samozřejmě dosah pro celou řadu odvětví, ale my se pohybujeme v kultuře (odvážím se tvrdit), a tak o dopadu na ostatní nebudu spekulovat, ač je nad slunce jasnější.

My jsme tedy po létě, kdy jsme odehráli pár koncertů, opět odstaveni od pódií a hlavně od vás, našich posluchačů a troufnu si říct, i přátel. Nezbývá, než se úpěnlivě modlit za to, aby lidi dostali rozum, protože zejména ti, kteří by ho mít měli, jím zdá se nedisponují. Ale snad se strašidelné scénáře, jimiž jsme denně krmeni, nenaplní a život se zase brzy vrátí do normálních kolejí, i když se to mnohým z obchodních důvodů nebude líbit. Pro nás to ale bude znamenat, že zase budeme moci za vámi přijet, vy si nás budete moci poslechnout a společně snad budeme moci na tuhle horrorovou epizodu zapomenout.

Tak se zatím opatrujte, zpívejte si tak, aby vás nikdo neudal plukovníkovi, a já se těším na okamžik, kdy budu moci opět parafrázovat Jana Wericha z výše zmíněného filmu slovy…. A úúúúúž je zase pryč!

P. Z. 🐇