Nezmaři
Úvodník arrow O nás

O nás

Nezmaři

Folková skupina NEZMAŔI byla založena počátkem roku 1978 čtyřmi "otci zakladateli" Pavlem Zajícem, Zdeňkem Hejkrlíkem, Zdeňkem Svobodou a Lubošem Hrdličkou, původně jako scénická kapela Divadla dramatických textů s půvabnou zkratkou DDT, působícím pod ochrannými křídly Jihočeského divadla.

NEZMAŘI se však brzy osamostatnili a začali se zúčastňovat různých přehlídek, vesměs úspěšně.

První dva roky života kapely byly obdobím personálních změn z důvodů studijních, rodinných i jiných, naštěstí nikoliv osobních. Obsazení se usadilo na pánské trojici ZAJÍC, DRENGUBÁK a HLAVÁČ, kterou zpočátku doplňoval JARDA MATĚJŮ a řada poměrně rychle se střídajících zpěvaček, z nichž poslední -ŠÁRKA BENETKOVÁ- přišla do kapely v roce 1990. Na několik let rozšířila skupinu ještě PAVLÍNA JÍŠOVÁ, ale od roku 2002 působí NEZMAŘI v nezměněném složení PAVEL ZAJÍC, PAVEL DRENGUBÁK, TONDA HLAVÁČ a ŠÁRKA BENETKOVÁ.

V devadesátých létech se skupina zprofesionalizovala a postupem času se stala jednou z funkčně nejstarších kapel české folkové scény.

Jejich tvorba se posunula od převzatých skladeb světových folkových celebrit, opatřených vlastními texty, až k téměř výhradně vlastní produkci písniček, doplněných tu a tam příspěvky spřátelených hudebníků a textařů.

NEZMAŘI jsou v kolektivu oblíbení a při významných výročích zodpovědně vyvěšují vlajky a zdobí okna.

Skupina NEZMAŘIi je charakteristická vícehlasým vokálem s doprovodem akustických nástrojů. Její repertoár tvoří převážně vlastní písně ale i světová folková klasika. Každoročně odehrají přes sto koncertních vystoupení po celé ČR a Slovensku. Mají stálé publikum ve všech větších městech republiky. Za léta aktivního koncertování posbírali všechna ocenění, která se v tomto žánru udělují. Kromě plzeňských Port jsou také držiteli dvou Zlatých klíčů. Tato prestižní cena se uděluje pro nejlepší skupinu roku v kategorii Folk&Country. Na svém kontě mají 13 samostatných CD a DVD Nezmaři 30 let.

V současné sestavě jezdí s koncertním programem ve kterém zazní i písničky z jejich posledního CD Kdo si zpívá má do ráje blíž. Posluchači si tak s nimi mohou během jednoho koncertu zazpívat písničky ze všech období kapely od historie až po současnost.

Na programu mají také vánoční repertoár složený ze známých i méně známých koled a vánočních písní.

Tím, že kapela používá pouze akustické nástroje a patří mezi nejlepší vokální skupiny u nás, je schopna ve vhodných prostorách (kostely.kaple apod.) zahrát i čistě akustický koncert.

Občas vystupuje i ve společném koncertním programu spolu s legendou moderní trampské písně MIKI RYVOLOU a s mimořádným projektem Nezmaři a Jihočeská filharmonie. Počet těchto koncertů je omezený.

Napsali o skupině Nezmaři

"Nejvytrvalejší stálice českobudějovické folkové líhně a neustálý kandidát na neoficiální prvenství ve sborovém folkovém zpěvu. Dohromady jim to vždy ladí báječně."JIŘÍ ČERNÝ hudební kritik (buklet CD Barvy českého folku) "Při poslechu Nezmarů jsem pak zažíval mrazení i lechtání a vychutnával dokonalý zpěv, při němž se nikdo nevozí na hřbetu písniček aby byl vidět on sám. Tohle cédéčko budete na konci obracet a zkoušet ,není-li ještě něco na druhé straně." Dr.JIŘÍ TICHOTA- kapelník Spirituál Kvintetu (recenze CD Nezmaři 95) " Oni nezblbli, nenechali se semlít mlýny komerce, zůstali stejní.Téhle studánce můžete věřit.Ochutnejte" MIKI RYVOLA -legenda moderní trampské písně.

Nezmaři – diskografie

Nezmaři-…a něco navíc (1988 Ji-Ho-music) Nezmaři-…Zvláštní rána (1992 FT Rekords) Nezmaři-…15 let live (1993 Monitor) Nezmaři-…95 (1995 Ji-Ho-music) Nezmaři-…a filh.orchestr (1996 Ji-Ho-music) Nezmaři-…Dávno se známe (1997 Ji-Ho-music) Nezmaři-…Rozinky (1998 Ji-Ho-music) Nezmaři-…Přej a bude ti přáno (2000 Ji-Ho-music) Nezmaři-…a Miki Ryvola (2002 Ji-Ho-music) Nezmaři-…25 let-live (2003 JIM-Art) Nezmaři-…než tóny doznějí (2004 JIM-Art) Nezmaři-…Kdo si zpívá má do ráje blíž (2007 JIM-Art) Nezmaři a Jihočeská filharmonie (2009 JIM-Art)Historie

Každý z Vás jistě ví, že nejdůležitější věci se neodehrávají ve vládě či v parlamentu, ale v hospodě. Ta byla vždy zdrojem informací i místem, kde se scházeli lidé, kteří měli společné zájmy a chtěli se družit. Hospoda vždy neobyčejnou silou přitahovala různá individua, mezi něž rovněž patří muzikanti

 
Pavel Zajíc
Pavel Zajíc dnes
 
Šárka Benetková
sarkadnes.jpg
 
Tonda Hlaváč
tondadnes.jpg
 
Pavel Jim Drengubák
jimdnes.jpg